جستجو

فراکسیون صنایع دستی پشتیبان فعالان این صنعت است

فراکسیون صنایع دستی پشتیبان فعالان این صنعت است
فراکسیون صنایع دستی با هدف شناسایی و رفع مشکلات موجود در این حوزه با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به حل این مشکلات می پردازد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ محمد اسماعیل سعیدی رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در اولین نشست تخصصی صنایع دستی استان،در جمع هنرمندان، گفت:مسئولان کشور ما تا به حال از بخش صنایع دستی غافل شده اند ولی تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی و رهایی از اقتصاد تک محصولی (نفت) توجه به تولیدات داخلی است.
وی  افزود: صنایع دستی جزو معدود تولیدات داخلی است که مواد اولیه آن نیز در داخل کشور وجود دارد و برای تولید آن به کشورهای خارجی نیاز نداریم ، فعالان این حوزه می‌تواند با افزایش تولیدات و توجه به بخش صادرات کشور را در حوزه ی اقتصادی توانمند کنند.
وی با اشاره به طی شدن 5 سال از دهه پیشرفت و عدالت خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر 5 سال از دهه پیشرفت و عدالت را سپری کرده ایم ولی به اهداف نامگذاری این دهه هنوز دست نیافته ایم،غافل از اینکه یکی از راه های برون رفت از شرایط فعلی توجه جدی به صنایع دستی است.
وی همچنین در زمینه افزایش ارتباطات با کشورهای همجوار یاد آور شد: طی جلساتی که با وزیر صنعت و معدن و تجارت سپری شد مباحثی در خصوص افزایش ارتباط با کشورهای اروپایی مطرح شد و اعضای فراکسیون صنایع دستی از وزیر صنعت و معدن خواستار شدند که در رابطه با واردات کالا دقت لازم را داشته باشند تا کالاهای وارداتی به بازار کار و اقتصاد صنایع دستی آسیب نرساند.
گفتنی است، در این جلسه دغدغه های هنرمندان صنایع دستی مطرح شد و حاضران در جلسه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، مشکلات بیمه هنرمندان، و وجود نداشتن بازارچه دائمی صنایع دستی را از مهم ترین مشکلات فعالان این حوزه بر شمردند و همچنین، رئیس فراکسیون صنایع دستی وعده داد که در اولین جلسه تشکیل شده هفته آینده در فراکسیون صنایع دستی این مشکلات مطرح شود.
لازم به ذکر است، در این جلسه مدیرکل دفتر هماهنگی های امور اقتصادی و بین الملل استانداری آذربایجان شرقی نیز حضور داشت.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت