جستجو

نشست هم اندیشی 15 دستگاه اجرایی مرتبط با میراث فرهنگی برگزار شد

نشست هم اندیشی 15 دستگاه اجرایی مرتبط با میراث فرهنگی روز شنبه 29 فروردین ماه  به مناسبت روز جهانی بافت ها،بناها و محوطه های تاریخی  در محل معاونت میراث فرهنگی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛محمد طالبیان  معاون میراث فرهنگی در این نشست صمیمانه گزارشی از وضعیت آثار و بناهای تاریخی در کشور ارایه وبا اشاره به چالش توسعه عنوان کرد که میراث فرهنگی به توسعه پایدار کمک می کند.

طالبیان سپس به حفاظت میراث فرهنگی  اشاره کرد و آن را مقوله ای دانست که همکاری تمامی دستگاهها را می طلبد.

او در خصوص همکاری های سازمان میراث فرهنگی و سایر دستگاهها به پرونده های بیابان لوت و قنات اشاره کرد و گفت: پرونده بیابان لوت به عنوان اولین اثر طبیعی و قنات ایران که شامل ۱۱ قنات است در دستور کار ثبت جهانی قرار گرفته است،این پرونده ها با همکاری  دستگاه های مختلفی از جمله محیط زیست، وزارت نیرو، جهاد دانشگاه و منابع طبیعی همراه خواهد بود.

طالبیان عنوان کرد:سال گذشته هم اندیشی خوبی میان دستگاههای مرتبط بود،و امیدوار هستم این همکاری در سال جاری افزایش پیدا کند.

سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز  تاکید کرد که در هیچ جای دنیا حفاظت از میراث فرهنگی به عهده یک دستگاه نیست و همگان وظیفه دارند در این زمینه تلاش نمایند.

او خاطر نشان کرد که هر دستگاهی باید نسبت به میراث فرهنگی حوزه خود احساس مسوولیت کند.

در این مراسم که مدیران معاونت میراث فرهنگی،احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران و جمعی از معاونان سازمان ها و وزارتخانه ها حضور داشتند؛به گسترش همکاری ها در زمینه حفظ بناها و محوطه های تاریخی تاکیدو ابراز تمایل کردند.

مساعدت و مشارکت دستگاههای مرتبط و ایجاد تفکر هماهنگی میان آنها از جمله مواردی بود که مطرح شد.

معاون میراث فرهنگی در پایان این نشست صمیمانه ابراز امیدواری کرد که این جلسات به صورت متناوب برگزار شود.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت