جستجو

نخستین انجمن میراث فرهنگی کشور در استان فارس تشکیل شد

نخستین انجمن میراث فرهنگی کشور در استان فارس تشکیل شد

نخستین انجمن میراث فرهنگی کشور در مراسمی با حضور مسعود سلطانی فرمعاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فارس تشکیل شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛سلطانی فر که برای شرکت در مراسم یاد روز سعدی به شیراز سفر کرده است در جمع اعضای انجمن میراث فرهنگی استان فارس گفت : احیای انجمن های میراث فرهنگی بعد از 10 سال صورت گرفته است که امیدواریم تا 6 ماه دیگر این انجمن ها در تمامی استان های کشور تشکیل و فعال شوند.

معاون رئیس جمهور افزود : با توجه به محوطه های تاریخی بسیار زیادی در کشور وجود دارد و تامین حفاظت از این محوطه ها با استفاده از یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی به صورت گسترده و کامل وجود ندارد از این رو باید از ظرفیت انجمن های میراث فرهنگی نهایت بهره را برد .

رئیس سازمان میراث فرهنگی انجمن های میراث فرهنگی در واقع امکانات و ظرفیت هایی هستند که از نیروهای مردمی و علاقمندان و دلسوزان میراث فرهنگی تشکیل می شوند که به صورت یک شبکه گسترده آموزش های لازم را در خصوص حفاظت از آثار تاریخی می بینند و با همکاری آنها میراث گرانبهای این مرزو بوم حفظ و حراست می شود .

وی با اشاره به این که  10 سال قبل این انجمن ها به طور کامل منحل شدند افزود : با توجه به این که ذخایر گرانبها و مجموعه های ارزشمند تاریخی کشور همواره از سوی عوامل مختلفی تهدید می شود از این رو استفاده از توان و ظرفیت انجمن میراث فرهنگی می تواند تاثیر بسزایی در حفاظت از آثار داشته باشد .

معاون رئیس جمهور گفت : فارس نخستین استان در کشور است که انجمن میراث فرهنگی با حضور 12 عضو اصلی تشکیل شده است .

بنابراین گزارش سید محمد احمدی استاندارفارس به عنوان رئیس ، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس به عنوان دبیر و علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری . حمیدرضا آذری مدیر کل آموزش و پرورش . علیرضا پاک فطرت شهردار . بهزاد مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد . حجه الاسلام موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه . سید تقی سهرابی مدیر کل صدا و سیما . هوشنگ عشایری مدیر کل راه و شهرسازی . مجید ارشاد رئیس دانشگاه . علی ابراهیمی کارنامی مدیر کل محیط زیست . غلامحسین یعقوبی رئیس شورای اسلامی به عنوان اعضای این انجمن انتخاب شدند . 

گفتنی است این انجمن در تمامی شهرستان های فارس با ریاست فرمانداران هر شهرستان و دبیری مسئولین میراث فرهنگی به زودی تشکیل می شود . 

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت