جستجو

سرمایه گذاران واقعی و هدفمند واردعرصه اقتصاد شوند

سرمایه گذاران واقعی و هدفمند واردعرصه اقتصاد شوند
دومین نشست تخصصی معاونان برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان ها با حضور سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونین برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان ها صبح امروز 28 مرداد ماه در سالن فجر سازمان برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شیرکوند در این نشست با اشاره بر لزوم توجه بیش از پیش معاونت های سرمایه گذاری استان ها به حوزه سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذار، برگزاری این نشست ها به منظور رسیدن به نقاط مشترک برای مرتفع کردن مشکلات و مسائل موجود به ویژه در استان ها را موثر دانست و افزود: در این راستا استان ها باید هماهنگ عمل کنند.
او گفت: متاسفانه دولت مخروبه ای را تحویل گرفته بود که دوباره سر پا ساختن آن مشکل به نظر می رسید ولی خوشبختانه دولت تدبیر و امید در دوسال گذشته اقدامات خوبی در زمینه اصلاح وضعیت اقتصادی انجام داده است که باید به جامعه اعلام و فداکاری های دولت در بهبود این اوضاع باید به گونه ای صحیح شرح داده شود.
او با تاکید بر اینکه بخش عمده فعالیت های معاونت سرمایه گذاری مربوط به بودجه ها و میزان بودجه ای است که در اختیار قرار می گیرد خاطرنشان کرد: باتوجه به محدودیت هایی که دولت در این حوزه دارد باید کمی هوشمندانه عمل کرد و با برنامه ریزی  هماهنگی وهمفکری منسجم از عهده این امر برآمد و با همان میزان اندک بودجه اقدامات مناسبی را صورت داد.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان در بخش دیگر سخنانش با تاکید مجدد بر لزوم افزایش سرمایه گذاری در استان ها افزود: باید سعی شود تا سرمایه گذاران واقعی و کسانی که واقعا قصد سرمایه گذاری و بهبود بنیادهای اقتصادی را دارد  وارد کار و عرصه شوند نه سرمایه گذار نماها؛  متاسفانه در برهه ای از زمان کسانی آمدند که فقط قصد داشتند با دریافت مجوز، ملک خود را تغییر کاربری دهند و به اهداف شخصی برسند، این افراد هیچ کمکی به بهبود شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری نکرده اند.
شیرکوند تاکید کرد: شناسایی سرمایه گذارواقعی وظیفه معاونان سرمایه گذاری و برنامه ریزی استان هاست تا افراد متخصص و هدفمند وارد کار شوند و به گونه ای صحیح از منابع استان ها استفاده کنند.
وی با اشاره بر این مطلب که همواره در کشور نیازمند حمایت های مردمی هستیم گفت: بحث تشکل های مردم نهاد در این حوزه بسیار حائز اهمیت است و ما باید بتوانیم ارتباطات مردمی خود را گسترش دهیم؛ هرچه بیشتر با NGO ها و تشکل های مردم نهاد ارتباط بگیریم برای سازمان و دولت بهتراست.
وی با تاکید بر اینکه با حمایت و همکاری تشکل های مردم نهاد می توان تلاش ها و حمایت های دولت را به جامعه معرفی کرد
تصریح کرد: باید با سرمایه گذاران واقعی و نیز تشکل های مردم نهاد ارتباط موثر و نزدیک داشت ، با توجه یکسان به همه سرمایه گذاران این گروه متوجه می شوند که سازمان میراث فرهنگی بصورت تمام قد در حمایت و پشتیبانی از آنها حاضر است و ازهیچ اقدامی برای حصول نتیجه فروگذار نمی کند.
شیرکوند در پایان سخنانش افزود: در زمینه مناطق نمونه گردشگری و همینطور اماکن میراث فرهنگی کشور امیدواریم با هماهنگی و تلاش در این مناطق که رونق بخش حوزه های اقتصادی ، سرمایه گذاری و گردشگری در کشور هستند  به هماهنگی و ساماندهی در این حوزه ها برسیم.
امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت