جستجو

تلاش برای اختصاص ردیف اعتباری مجزا به شهرها و روستاهای هدف گردشگری

جلال تاجیک مدیر کل دفترمناطق نمونه و زیر ساخت های گردشگری سازمان از پیگیری ها برای اختصاص ردیف اعتباری مجزا به شهرهای نمونه و روستاهای هدف گردشگری خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری تاجیک در نشست معاونان برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان های کشور با اشاره بر اهمیت مناطق نمونه گردشگری در این برهه زمانی افزود: در حال حاضر مهمترین کار در مناطق نمونه گردشگری، ساماندهی این مناطق است.

 او افزود: در حال حاضر شورای عالی معماری و شهرسازی به عنوان نهاد حاکمیتی وارد این حوزه شده و تبادل اطلاعات و ایجاد هماهنگی های لازم  با تشکیل کمیته ای متشکل از نمایندگان سازمان های میراث فرهنگی، محیط زیست، منابع طبیعی و وزارت کشور  در زمینه مناطق نمونه بین اعضا صورت می گیرد.

مدیر کل دفترمناطق نمونه و زیر ساخت های گردشگری گفت: پس از شناسایی،  مناطق نمونه  را ابتدا از نظر تعداد و در مرحله بعدی از نظر موقعیتی این استان ها را دسته بندی می کنیم، آن دسته از مناطق نمونه ای که سرمایه گذار مشخص دارند و تعیین تکلیف شده اند در مرحله نخست اهمیت قرار می گیرند.

تاجیک با اشاره بر ایجاد هماهنگی های استانی تاکید کرد: در تلاش هستیم تا براساس برنامه ریزی های صورت گرفته با هماهنگی و همکاری استانداری ها و مقامات محلی استانها در توسعه، بهبود و ساماندهی مناطق نمونه گردشگری در استان ها به توفیقاتی برسیم.

وی در ادامه با تاکید براهمیت روستا های هدف گردشگری تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه تلاش بر این است تا برای روستا های هدف گردشگری، ردیف اعتباری مجزا دریافت شود.

تاجیک گفت: با وجود اینکه روستاهای هدف گردشگری سهم مهمی در توسعه اقتصادی، معیشتی و گردشگری در کشور دارند ولی تاکنون به ظرفیت های موجود در این زمینه آن چنان که باید توجه نشده است.

وی توجه به شهرهای نمونه گردشگری را از موارد دیگر در دست اقدام برشمرد که باید ردیف مجزا داشته باشند تا به توسعه بیشتری برسند.

مدیر کل دفترمناطق نمونه و زیر ساخت های گردشگری اظهار داشت: یکی از طرح های پیشنهادی در این حوزه ایجاد مراکز خدمات ویژه گردشگری در مبادی ورودی شهرهای نمونه گردشگری است؛ در همین راستا با هماهنگی هایی که با معاونت صنایع دستی صورت گرفته ایجاد بازارچه های صنایع دستی در مبادی ورودی این شهرها مورد توجه قرار دارد.

گفتنی است، در ادامه معاونان برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان های کشور حاضر در نشست در تبادل نظری نزدیک به طرح مسائل و مشکلات استان وهمچنین ارائه طریق و پرسش و پاسخ در زمینه های مختلف در حوزه سرمایه گذاری در کشور پرداختند.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت