جستجو

حضور فعال ایران در نمایشگاه فیتور 2016

حضور فعال ایران در نمایشگاه فیتور 2016

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده کشور در نمایشگاه بین المللی گردشگری (فیتور2016) که از 20 تا 24 ژانویه 2016 برابر با سی ام دیماه تا چهارم بهمن در  مادرید اسپانیا برگزار می شود، شرکت می کند.

به منظور آشنایی و  هم اندیشی میان متقاضیان و منتخبین حضور در این نمایشگاه، روز یکشنبه بیستم دیماه جلسه ای با حضور نمایندگان و سرپرستان فعالان حوزه گردشگری در محل ساختمان  مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی  برگزار شد که در این جلسه علاوه بر طرح موضوعات اجرایی گروه های شرکت کننده در نمایشگاه فیتور  شامل تور گردانان؛ آژانسهای مسافرتی؛ شرکت های حمل و نقل هوایی و زمینی و دریایی؛ صاحبان هتل ها و اقامتگاهها؛ سازمانهای مرتبط با صنعت توریسم و گردشگری بین المللی؛ شرکت های خدماتی ؛ شرکت های فعال در حوزه توریسم محلی؛ مطبوعات و رسانه های فعال در زمینه صنعت گردشگری و مسافرت؛ سازمانهای اسپانیایی و خارجی فعال در صنعت گردشگری؛ انجمن های تجاری؛ مراکز اموزش خدمات جهانگردی و گردشگری؛ برگزار کنندگان کنگره ها؛ میتینگ ها و همایش های گردشگری  معرفی شدند.
در این نشست که با تلاش و هماهنگی کانون  جهانگردی و اتومبیلرانی و با حضور جمعی از فعالان بخش خصوصی در عرصه  های مختلف صنعت گردشگری ایران برگزار شد، نحوه حضور و  برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه؛ تقسیم بندی بخش ها و فضاها؛ موقعیت جغرافیایی غرفه تخصیص یافته به ایران در این  نمایشگاه ؛ و شرکتها و بخشهای راه یافته به این نمایشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابوالقاسم ایرجی مدیرعامل سابق کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این نشست به برگزاری شب ایرانی در هتل محل استقرار شرکت کنندگان ایرانی نمایشگاه با هدف شناساندن جلوه های بی بدیل گردشگری ایران به گردشگران و سرمایه گذاران بین المللی اشاره کرد و افزود: سال قبل فضای مناسب و کافی در اختیار نداشتیم، اما امسال فضای نسبتا بزرگ ومناسبی حدود 304 متر مربع به جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است.

وی ادامه داد:  در تلاش هستیم تا قراردادی برای مدت طولانی تری، حدود 5 سال منعقد کنیم و بتوانیم کارهای بهتری در دکور بندی و تقسیمات غرفه های داخل سالن انجام دهیم، تمام  رسالت ما در این نمایشگاه این است که ارتقاء گردشگری ایران را اطلاع رسانی کنیم  و از نمایشگاههای خارجی  هم برای این کار الگو برداری کنیم.

ایرجی تصریح کرد: ملاقات نزدیک با بازدید کنندگان و برند سازی از دیگر برنامه های ما در این نمایشگاه است، همچنین ارتبط نزدیک با رسانه ها و شناسایی اعضای دیگر شرکت کننده  در این نمایشگاه و برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی و اجرای موسیقی هم در دستور کار قرار دارد. ده بسته سرمایه گذاری هم برنامه ریزی شده است .

وی با اشاره به اینکه ده بسته سرمایه گذاری هم برای معرفی در این نمایشگاه عرضه خواهد شد، گفت: شرکتهای خدمات مسافرتی و گردشگری    ایران دوستان – آیتو- گلبانگ – ایوار( اسراپرواز) – شیده شیراز – راه تمدن پارسیان – مارکو پولو – ارس – پرسیا سفر – ماهور گشت یزد – سورینت پرواز – خدمات مسافرتی ارگ جدید – معین گردشگری ملت – یادمان پرشیا گشت –سپهرداد سیر – پردیسان گشت – ساحل آفتاب – و – اوج درنا همچنین گروه هتلهای بین المللی هما در این نمایشگاه در غرفه ایران حضور خواهند داشت.

یادآور می شود در پایان این نشست بین شرکت کنندگان در نمایشگاه برای ترتیب استقرار در غرفه های  نمایشگاه فیتور 2016  قرعه کشی بعمل آمد.  

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت