شعار سال جهش تولید
شعار سال جهش تولید
جستجو

مروری بر تشکیل شورای عالی سلامت کشور

- در سال 1382 شورای عالی سلامت کشور و برنامه اصلاحات سلامت به منظور تأمین، حفظ و ارتقای سلامت مردم ایران و بطور رسمی از این زمان شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مطرح شد.

- در سال 95 (برنامه پنجم توسعه) شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور به قانون دائمی تبدیل شد و بعد از آن آئین­‌نامه اجرائی و تصویب آن توسط هیأت دولت انجام و ابلاغ شد.

- دبیرخانه شورای عالی سلامت در چهار حیطه : 1-گروه سیاست حکمرانی برای سلامت 2- گروه سیاست بخش سلامت 3- گروه سیاست سلامت و جامعه 4- گروه سیاست سلامت بین­الملل و توسعه پایدار تعریفمی­‌شود.

-  تمام دستگاه­‌های اجرائی نسبت به تشکیل دبیرخانه سلامت و ارتباط پیوسته و مستمر با دبیرخانه شورای عالی سلامت وزارت بهداشت اقدام کرده‌اند.

- یکی از تکالیف دبیرخانه شورای عالی سلامت وامنیت غذایی اجرای مصوبات شورای عالی سلامت است و از طریق حضور نمایندگان دبیرخانه­‌های سلامت و برنامه و تدوین عملیاتی محقق می­‌شود.

-مأموریت دبیرخانه‌­های سلامت در دستگاه­‌های اجرائی در راستای تأمین حفظ و ارتقای عادلانه و پایدار سلامت است و اینکه بتوانند بستر لازم را فراهم کرده و بر سیاست‌­های حاکم بر دستگاه خودشان دیدگاه سلامت محوری داشته باشند و همسو با آن حرکت کنند.

- در همین راستا دبیرخانه سلامت وزارتخانه به نمایندگی جناب آقای آشتیانی، مدیرکل پشتیبانی، با عنوان مسئول دبیرخانه مذکور نسبت به انجام وظائف تعیین‌­شده اقدام می‌کند.

 

دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی

 

طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت