شعار سال جهش تولید
شعار سال جهش تولید
جستجو

گرامیداشت یادروز سعدی شیرازی

فارس/ سعدیه/ 1 اردیبهشت 1399 سطح رویداد: ملی مراسم بزرگداشت سعدی هر ساله با حضور مسئولان کشوری و استانی در جوار آرامگاه این شاعر بزرگ ادب پارسی برگزار می­شود. در این مراسم علاوه بر ادای احترام به شیخ اجل سعدی شیرازی، نشست‌های علمی به مناسبت یاد روز سعدی با حضور سعدی پژوهان و سعدی دوستان در تالار فرهنگ مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار خواهد شد. همچنین نمایشگاه مرتبط با عکس و اسناد سعدیه، چاپ، انتشار کارت‌های غزل، حکایت، دو فصلنامه سعدی شناسی، گل‌باران آرامگاه سعدی، غزل‌خوانی، حکایت خوانی نقالان سعدی و خوشنویسی در آرامگاه سعدی ... از دیگر برنامه‌های جانبی گرامیداشت یادروز سعدی است.

جشنواره بين ­المللي غذاي كشورهاي عضو اكو– جاده ابريشم

زنجان/ محل دائمي نمايشگاه بين­المللي كاسپين زنجان/ 1 اردیبهشت 1399 سطح رویداد: بین­المللی جشنواره بین‌المللی غذای اکو-جاده ابریشم هر ساله با حضور سفرا و دیپلمات‌های کشورهای خارجی، نمایندگان سازمان همکاری اقتصادی اکو و آشپزهای کشورهای عضو اکو-جاده ابریشم آغاز به کار کرد. در این جشنواره بین‌المللی، آشپزهای کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم طی چهار روز به طبخ غذاهای بومی و منطقه خود خواهند پرداخت.

همایش روز ملی خلیج فارس

بوشهر/ بوشهر/ 10 اردیبهشت 1399 سطح رویداد: ملی و بین­المللی این همایش به مناسبت روز ملی خلیج فارس و روز اخراج پرتغالی‌­ها از جزیره هرمز در دوره صفویه و با رویکرد فرهنگی، گردشگری و اقتصادی، با حضور استادان، پژوهشگران و اندیشمندان داخلی و خارجی، در محورهای فرهنگ، هنر و معماري، گردشگري در تعاملات بين­المللي، فرصت­ها و چالش‌­ها، ايده‌­هاي نو به منظور شناساندن جاذبه‌­هاي گردشگري، راهبردها و فرصت­‌‌هاي سرمايه‌­گذاري گردشگري، ايمنی و حقوق گردشگران، توانمندیهای منطقه در حوزه گردشگري فرهنگي، اكوتوريسم و سلامت و توسعه پایدار گردشگري .سواحل حوزه خليج فارس برگزار مي‌­شود.

طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت