جستجو

زمینه های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و موزه ها بررسی شد

زمینه های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و موزه ها بررسی شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حجت‌الاسلام والمسلمین سیّد ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  جمعه 29 مرداد ماه پس از زیارت مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع)، با حجت‌الاسلام والمسلمین سیّد ابراهیم رئیسی  تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار زمینه های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و توسعه موزه ها بررسی شد.
 
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریدر این دیدار گزارشی از چگونگی روند انتخاب مشهد از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگها ارائه داد.

 وی در این دیدار  اظهار داشت: در مناسبتهای مرتبط با گردشگری که در سال جاری خواهیم داشت یکی از شهرهای مورد نظر برای فعالیتهای بین المللی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهر مقدس مشهد خواهد بود. 

همچنین برنامه های مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت. همچنین با توجه به اینکه 50 درصد گردشگران خارجی ورودی به ایران با هدف زیارت مرقد مطهر علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد و حضرت فاطمه معصومه(ع) درقم به ایران وارد می شوند نحوه خدمات رسانی مناسب به این گردشگران با توجه به ظرفیتهای مشترک آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در این رابطه میان این دو مجموعه همکاری گسترده تری انجام شود.


در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی از اهتمام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای انتخاب مشهد به عنوان شهر جهانی صنایع  دستی گوهر سنگها قدردانی کرد و خواستار استفاده از تجربیات و ظرفیتهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، برای خدمات رسانی بیشتر به گردشگران داخلی و خارجی مشهد مقدس شد.


حجت الاسلام والمسلمین رییسی افزود: به نظر من یکی از مهمترین ابزارها برای صدور ارزش های انقلاب، حضور گردشگران خارجی در ایران و دیدن پیشرفتها و واقعیت های موجود کشور است. وی خواستار برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای میزبانی جمع بیشتری از مسلمانان کشورهای مختلف در مشهد مقدس شد.


حجت الاسلام والمسلمین رییسی همچنین با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی در حال توسعه موزه های مربوط به این آستان مقدس است خواهان همکاری سازمان میراث فرهنگی برای توسعه موزه ها  و حرفه ای کردن و تخصصی کردن آنها و استفاده از ظرفیت و توان کارشناسی موجود در این زمینه شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر روز  پنح شنبه 28 مرداد ماه در جشن " مشهد شهر جهانی صنایع دستی، گوهر سنگ ها" شرکت کرد.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت