جستجو

کتیبه خلیج فارس رونمایی و ماندگار می‌شود

بمناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس مراسم ویژه با عنوان "نام و نشان ماندگار" با محوریت خلیج فارس و با حضور مقامات  مهم  علمی، فرهنگی و هنری دهم اردیبهشت در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

به گزارش مرکز وابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛مراسم افتتاحیه جشنواره خلیج فارس با سخنرانی بزرگان علم، ادب و سیاست و همچنین حمایت سازمان ملی استاندارد، کمیسیون فراکسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مجلس شورای اسلامی، مجمع متخصصین ایران ،مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی ایران، مرکز مطالعات خلیج فارس ، وزارت صنعت و معدن و تجارت و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به عنوان میزبان این مراسم ، اجرا خواهد شد.

بنا بر این گزارش برنامه افتتاحیه روز پنجشنبه  10 اردیبهشت ماه از ساعت 9 صبح تا 12 همزمان با روز ملی خلیج فارس در سالن سینمای موزه ملت  واقع در کاخ سعدآباد اجرا و در ادامه با افتتاح سه نمایشگاه از نقشه های تاریخی خلیج فارس در موزه هنر و ملل، خوشنویسی  مضامین ادبی با محتوای خلیج فارس در موزه خط و کتابت میرعماد و بازدید از نقاشی های استاد حسین بهزاد با مضامین و چهره های ماندگار فرهنگی و تاریخی  ایران در موزه بهزاد برگزار می شود.

 طی مراسم  مذکور، کتیبه سنگی بخط خوشنویسی استاد اخوین از پیروان شیوه  میرعماد الحسنی با محتوای موضوع خلیج همیشگی فارس، رونمایی و در کاخ سعدآباد نصب  و ماندگار خواهد شد .

به صدا در آوردن نمادین زنگ خلیج فارس و تجلیل از خانواده معظم شهدای خلیج فارس از برنامه های جانبی مراسم "نام و نشان ماندگار" است.

گفتنی است این جشنواره در 26 خرداد ماه سالجاری در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  با تقدیر از نام های ماندگار ایران به پایان می رسد.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت