جستجو

مونسان در مراسم افتتاح هتل 4ستاره «قصر جهان» در نطنز: حمایت سازمان میراث‌فرهنگی از سرمایه‌گذاران ادامه دارد

مونسان در مراسم افتتاح هتل 4ستاره «قصر جهان» در نطنز: حمایت سازمان میراث‌فرهنگی از سرمایه‌گذاران ادامه دارد
با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، هتل چهار ستاره «قصر جهان» در باغ‌شهر تاریخی نطنز افتتاح شد.

 علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به شهرستان نطنز سفر کرده است،  هتل چهار ستاره قصر جهان در نطنز را افتتاح کرد.

مونسان در مراسم افتتاحیه این هتل گفت: صنعت گردشگری در دنیا به رتبه سوم اقتصاد جهانی تبدیل شده است و رشد این صنعت به‌صورت فزاینده‌ای ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک به اقتصاد اول دنیا تبدیل خواهد شد.

او افزود: گردشگری در کشور ما ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد در بعد اقتصادی یکی از موضوعات مهم آن ارزآوری برای کشور و ایجاد درآمد است و مهم‌تر از ارزآوری و ایجاد درآمد تحرکی است که گردشگری در ابعاد مختلف اقتصادی ایجاد می‌کند و سایر بخش‌ها را نیز به حرکت وا‌می‌دارد و کسب‌وکارهای خرد دارای بازار می‌شوند.

او افزود: در بعد اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت مهم‌ترین بعد اجتماعی صنعت گردشگری است که با سرمایه‌گذاری‌های اندک حتی در شهرهای کوچک و روستاها شاهد ایجاد شغل هستیم که راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی یکی از مهم‌ترین نمونه‌های این سرمایه‌گذاری است.

مونسان گفت: در ابعاد فرهنگی نیز، گردشگری به‌خوبی توانسته است ارزش‌های فرهنگی ایران را به دنیا معرفی کند و هر گردشگری که به ایران سفر کرده است تبدیل به سفیر فرهنگی شده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه گفت: گردشگری در کشور ما دارای دو بخش مهم میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی است و سعی کرده‌ایم با توسعه سه بخش میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بتوانیم به توسعه کشور کمک کنیم و 1900 پروژه با سرمایه‌گذاری 43 هزارمیلیارد تومان در کشور در حال اجراست. 600 واحد بوم‌گردی در دوردست‌ترین نقاط کشور به کمک بخش گردشگری آمده است و زیرساخت‌های اقامتی را ایجاد کرده است تا گردشگران از زیبایی‌های مناطق روستایی نیز بهره ببرند و درصدد هستیم تا این عدد تا پایان دولت دوازدهم به 2 هزار واحد برسد و 16 هزار شغل ایجاد شود.

او گفت: سال گذشته 1600 پروژه در حوزه میراث‌فرهنگی نیز اجرا شده است و بنا داریم در صورت تأمین اعتبار پروژه‌های این حوزه را به 2 هزار پروژه برسانیم.

معاون رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌های مهمی که توانسته است روند توسعه و رشد خود را حفظ کند بخش گردشگری است و حمایت سازمان میراث‌فرهنگی از سرمایه‌گذاران این حوزه ادامه دارد.

او در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان اصفهان و شهر نطنز در حوزه مأموریت‌های سه‌گانه سازمان متبوع خود گفت: خوشبختانه در حال حاضر در شهر نطنز و استان اصفهان نیز شاهد اجرای پروژه‌های خوبی هستیم که می‌تواند به توسعه و رونق گردشگری در این استان و شهر نطنز کمک کند.

یوسف حسنی فرماندار شهرستان نطنز نیز در مراسم افتتاحیه این هتل گفت: افتتاح این هتل یک ظرفیت مهم برای حوزه گردشگری و اقامتی شهرستان نطنز است و خوشحالیم که امروز این هتل افتتاح می‌شود.

او گفت: خوشبختانه شهرستان نطنز به خاطر دارا بودن جاذبه‌های تاریخی و گردشگری ازجمله روستای ابیانه مقصد مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی است.

حسنی ادامه داد: در سال گذشته شهرستان نطنز میزبان 47 هزار و 500 گردشگر خارجی و 2 میلیون و 500 هزار گردشگر داخلی بوده است که نشان‌دهنده سیر صعودی از سال 92 تاکنون است.

فرماندار نطنز در ادامه با  اشاره به اهمیت احداث این هتل و عزم سرمایه‌گذار برای توسعه آن گفت: سرمایه‌گذار این مجموعه برای احداث فاز دوم این هتل نیز آمادگی دارد و از رئیس سازمان میراث‌فرهنگی می‌خواهیم تا حمایت‌های لازم را از سرمایه‌گذار هتل برای احداث فاز دوم این مجموعه را انجام دهند.

مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در شهرستان نطنز حدود 2 هزار اثر تاریخی داریم که 200 اثر ثبت ملی شده است. 45 بقعه در نطنز وجود دارد و حرم امامزادگان در این شهر، باعث شده تا از نطنز به‌عنوان شهر اولیاءالله نام برده شود و مقصدی برای گردشگری مذهبی است.

او ادامه داد: این شهرستان در مرکز کشور دارای ویژگی‌های خاص است که موضوع گردشگری را به‌عنوان محور توسعه برای ما برجسته می‌کند و آب‌وهوای مطلوب و نیز جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و وجود طبیعت کوهستانی و نیز طبیعت کویری و حیات‌وحش و پوشش گیاهی متنوع از مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان نطنز در حوزه گردشگری است.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: افتتاح این هتل چهار ستاره باعث شده است تا به ظرفیت‌های اقامتی شهرستان نطنز افزوده شود و باعث تقویت زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری در نطنز شده است.

او در ادامه با اشاره به توسعه گردشگری در کشورهای مطرح اروپایی ازجمله اسپانیا گفت: «امکانات و جاذبه‌های موجود در کشور ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برخی‌ها در دنیا بی‌نظیر است، و توجه به گردشگری  می‌تواند راهکار مهمی برای توسعه اقتصادی باشد و اعتقاد داریم که گردشگری می‌تواند محور توسعه در کشور باشد.»

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسمی امام‌جمعه شهر بادرود نیز در مراسم افتتاح این هتل چهارستاره گفت: «خوشبختانه چهار سال پیش دفتر نمایندگی میراث‌فرهنگی در شهر بادرود افتتاح شد و درخواست ما از مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی این است که این نمایندگی به اداره ارتقا یابد.»

او همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره انار در شهر بادرود گفت: این جشنواره در تقویم گردشگری ثبت شده و بعد از ماه صفر برگزار می‌شود و درخواست تخصیص اعتبار برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره انار داریم.

قاسمی با اشاره به وجود 26 اثر تاریخی در شهر بادرود خواستار راه‌اندازی پایگاه بافت تاریخی این آثار در شهر بادرود شد.

امام‌جمعه شهر بادرود با اشاره به وجود حرم امامزاده آقا علی عباس و میزبانی این آرامگاه از 4 میلیون زائر در طول سال خواستار تقویت زیرساخت‌های اقامتی در نطنز و در مجاورت حرم امامزاده آقا علی عباس شد.

در مراسم افتتاحیه این هتل، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، تعدادی از مدیران سازمان میراث‌فرهنگی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسمی امام‌جمعه شهر بادرود، فریدون الله یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان، مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس، یوسف حسنی فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان استان اصفهان و شهر نطنز حضور داشتند.

کلنگ این هتل چهار ستاره 5 سال پیش به زمین زده شد و این هتل با زیربنای 8 هزار مترمربع در 7 طبقه بنا شده است و دارای واحدهای اقامتی، پذیرایی و تجاری است.

این هتل که به همت بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی احداث شده است دارای 30 واحد اقامتی و سوئیت مجلل است و 100 تخت اقامتی دارد.


امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت