جستجو

ایران صاحب فرهنگی غنی است

ایران صاحب فرهنگی غنی است
سفیراتریش در تهران در دیدار با رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کردکه ایران کشوری صاحب فرهنگی غنی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ؛ بر اساس تفاهمنامه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه اینسبروک اتریش دو طرف در انجام فعالیت های علمی و پژوهشی در زمینه های باستان شناسی همکاری می کنند.

بر اساس این تفاهم نامه که در محل پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به امضای سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و فردریش اشتیفت سفیر اتریش رسید دو طرف در زمینه های تبادل پژوهشگران ، اساتید و دانشجویان ، همکاری های پژوهشی در زمینه های باستان شناسی و برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی مشترک همکاری می کنند. 

فردریش اشتیفت در این دیدار با اشاره به جایگاه متمایز ایران به عنوان کشوری صاحب فرهنگ ، این تفاهم نامه را بستر مناسبی برای همکاری در حوزه های مختلف میراث فرهنگی دانست.

سید محمد بهشتی نیز با با ابراز خرسندی از سوابق همکاری های گذشته با اتریش در برپایی نمایشگاه "7000سال هنر ایران "در موزه وین،  این تفاهم نامه را زمینه خوبی برای گسترش روابط میان دو کشور دانست .

گابریله یوئن رایزن فرهنگی سفارت اتریش در تهران  نیز در این ملاقات با قدردانی از فرصت فراهم شده برای تحقق همکاری ها ، این تفاهم نامه را موجب شناخت بیشتر و انتفاع ایران از بازار گردشگری اتریش دانست .
او تصریح کرد: علاقمندان بسیاری در اتریش مشتاق شناخت بیشتر ایران هستند.

دراین تفاهم نامه موضوع های گوناگونی چون تبادل پژوهشگران، اساتید و دانشجویان ،همکاری های پژوهشی در زمینه های باستان شناسی ، حفاظت و مرمت ، تاریخ، زبانشناسی، انسان شناسی ، مطالعات کتیبه شناسی ، موزه شناسی و برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی مشترک مورد توافق قرار گرفته است .

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت