جستجو

وظیفه دولت حمایت معنوی از انجمن‌ها و بخش خصوصی است

وظیفه دولت حمایت معنوی از انجمن‌ها و فعالان بخش خصوصی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛ سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست تخصصی با انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها که با تلاش دفتر امور مجامع و تشکل‌های سازمان برگزار شد گفت: ما به دنبال برآورده کردن این آرزوی ملت ایران هستیم که می خواهند دولت وظیفه حاکمیتی خود را داشته باشد و سایر امور به دست خود مردم انجام شود.

شیرکوند ادامه داد: دولت باید امکان ارتباط را ایجاد کند و در هماهنگی امور وظیفه‌اش را انجام دهد و در ادامه این خود مردم هستند که باید برنامه ها و فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی را پیش ببرند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان با اشاره به اینکه تجربیات گذشته نشان می دهد حضور دولت در نمایشگاه‌ها موثر نبوده است ، تصریح کرد: واگذاری این امور به بخش خصوصی جزء اولویت‌های اصلی ما در دولت است.

وی اضافه کرد: ما باید نوع تعریف و انتظارمان را از یکدیگر مشخص کنیم، اصل و اساس کار این است که به بخش خصوصی کمک کنیم اما این کمک معنوی خواهد بود نه مالی.

شیرکوند از روسا و نمایندگان انجمن‌های دوستی خواست تا با سفارتخانه‌ها همکاری بیشتری داشته باشند تا برنامه‌ها و فعالیت‌ها در این حوزه با نتایج بهتری همراه باشد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی خطاب به نمایندگان انجمن‌های دوستی یادآور شد: بخش خصوصی باید به قدری بزرگ شود که دولت ناچار به دیدن آن شود، شما باید بودنتان را ثابت کنید تا دولت به این نتیجه برسد که بدون حضور شما برنامه ها پیش نمی رود.

وی تصریح کرد: باید با انگیزه و هدف کار کنید و از سازمان میراث فرهنگی درخواست حمایت معنوی و همفکری داشته باشید.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت