جستجو

تهران کلانشهر آرامش در نوروز

تهران کلانشهر آرامش در نوروز
تهران با وجود جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و زیارتی می‌تواند مقصد سفرهای نوروزی مردم باشد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد، از تهران به عنوان کلانشهر آرامش در نوروز یاد کرد و افزود: با توجه به حجم بسیار زیاد شهروندان تهرانی که برای دید و بازدید اقوام و خانواده‌هایشان به شهرهای دیگر سفر می‌کنند، پایتخت بزرگ ما در ایام  نوروز، روزهای خلوت و سالمی را تجربه می‌کند.

رحمانی‌موحد ادامه داد: کلانشهر تهران با توجه به وجود آثار تاریخی بسیار فاخر و بی‌نظیر همچون کاخ ثبت جهانی شده گلستان، آثار طبیعی همچون منطقه دربند، اماکن زیارتی از قبیل حرم حضرت عبدالعظیم در شهرری و بسیاری از جاذبه‌های متنوع، می‌تواند مقصد سفر بسیاری از مسافران باشد.

معاون گردشگری در ادامه، اقدامات و برنامه‌های صورت گرفته در راستای تبدیل تهران به مقصد سفر و گردشگری تصریح کرد: طی سال گذشته فعالیت‌های مثبت و تاثیرگذاری در راستای تغییر نگاه به تهران از یک شهر میان‌راهی به مقصد گردشگری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز ترافیک و آلودگی، تهران را رها می‌کند، اضافه کرد: با وجود این تعداد جاذبه‌های متنوع در تهران، نوروز ایام بسیار مناسبی برای گشت و گذار در این شهر و آشنایی با پایتخت است

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت