جستجو

معرفی 21 طرح گردشگری کهگیلویه وبویراحمد به صندوق توسعه ملی

معرفی 21 طرح گردشگری کهگیلویه وبویراحمد به صندوق توسعه ملی
21 طرح در بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به صندوق توسعه‌ی ملی برای دریافت تسهیلات معرفی شد که از این تعداد تنها هتل و پارک آبی در یاسوج توانست از این صندوق اعتباری بالغ بر12 میلیاردو 500 میلیون تومان به خود اختصاص دهد.

به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛محمود باقری مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در نشست خبری با اصحاب رسانه در گچساران افزود: در سطح جهان 10 کشور نوروز را که آئینی است با قدمت 3000 ساله جشن می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در 25 اسفندماه مانور آمادگی دستگاه‌های ستاد نوروزی در استان برگزار می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: برنامه‌هایی متناسب با ایام شهادت فاطمه زهرا(س) در نظر گرفته شده هم‌چنین برای بقیه ایام برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود.
باقری گفت: از همه فرمانداران شهرستان‌ها به عنوان روسای ستاد نوروزی در استان برای همکاری با این نهاد در بهتر برگزار کردن ایام نوروز و رفاه حال مسافران تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: از 25 اسفندماه سال‌جاری تا 17 فروردین ماه 94 به‌عنوان ایام نوروزی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: مسئولان شهرستان‌های گرمسیری مانند گچساران، چرام، دهدشت، باشت و لنده به‌علت داشتن آب و هوای مناسب دارای مسافران و گردشگران بیشتری در سطح استان هستند باید تدابیر لازم را برای ارائه کردن خدمات مناسب به گردشگران نوروزی به کار ببرند.
باقری اظهار کرد: جشنواره برفی دنا در بهمن‌ماه و جشنواره عشایر ایران زمین را در فصل بهار در تقویم سازمان گردشگری ثبت شد و فصل‌های خود هرسال برگزار می‌شود.
وی افزود: جشنواره عشایر را در سال‌جاری به‌صورت ملی در نظر گرفته بودیم که حدود 2000 نفر مهمان دراین جشنواره شرکت می‌کنند و به دلیل در نظر گرفتن مکان مناسب و هتل‌ها این جشنواره در شهرستان بویراحمد اجرا می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: پنج فیلم در راستای جاذبه‌های گردشگری و آداب و رسوم کهگیلویه وبویراحمد تهیه و تدوین شده است که در آینده نزدیک از این فیلم‌ها رونمایی می‌شود.
باقری تصریح کرد: کهگیلویه وبویراحمد جزو نخستین استان‌هاست که توانسته پورتال گردشگری خود را راه‌اندازی کرده و در دنیای مجازی تاریخچه صنایع‌دستی و گردشگری را معرفی کرده است.
وی گفت: 135 روستا در کهگیلویه وبویراحمد تحت آموزش صنایع‌دستی قرار گرفته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد افزود: در راستای تقویت هنرمندان صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال این نهاد توانست با استفاده از اعتبارات یک میلیارد و 790 میلیون تومانی از صندوق مهر رضا در سه بخش اشتغال و تشکیل تعاونی‌ها و کار فرمایی استفاده و اشتغالی پایدار را فراهم کند.
باقری تصریح کرد: در راستای اشتغالزایی نیز یک میلیاردو 250 میلیون تومان اعتبار به افراد واجد و شرایط با معرفی به بانک‌های عامل انجام شده است.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت