جستجو

از برگزاری 40 نمایشگاه تا اردوهای بازدید از آثار تاریخی

از برگزاری 40 نمایشگاه تا اردوهای بازدید از آثار تاریخی
رنامه هاي اداره کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان برای نوروز 94 در قالب برگزاري 40 عنوان نمايشگاه، 5 عنوان چاپ و نشر بروشور فرهنگي، 15 دوره اردو و تور بازديد آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري، برگزاری 8 جشنواره فرهنگي و 10 مراسم و آيين فرهنگي در ايام نوروز سامان دهي و در سطح كشور برگزار مي شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛ در آستانه فرارسيدن عيد نوروز و در راستاي حمايت از سازمان هاي مردم نهاد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، سعيد شيركوند، معاون برنامه ريزي و سرمايه گذاري برنامه‌های دفتر امور مجامع و تشکل‌ها را اعلام کرد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان با اشاره به اهمیت حضور پررنگ فعالان بخش خصوصی در اجرای برنامه های فرهنگی در ایام نوروز، گفت: دفتر امور مجامع و تشكل هاي مردم نهاد اين معاونت از طريق هم انديشي با تشكل هاي غير دولتي و انجمن هاي دوستي ايران با ساير كشورها، زمينه معرفي برنامه ها و فعاليت هاي 1394 ادارات كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ها و تشكل هاي مردم نهاد را در سايت دفتر امور مجامع و تشكل هاي مردم نهاد به نشاني www.omtm.ir  و ساير امكانات رسانه اي سازمان فراهم کرده است. 

وی ادامه داد: برنامه هاي تدوين شده در قالب برگزاري 40 عنوان نمايشگاه، 5 عنوان چاپ و نشر بروشور فرهنگي، 15 دوره اردو و تور بازديد آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري، تعداد 8 جشنواره فرهنگي، تعداد 10 عنوان مراسم و آيين فرهنگي در ايام نوروز سامان دهي و در سطح كشور برگزار مي شود. همچنين در زمينه بازديد از موزه‌ها و مراسم استقبال از مسافران نوروزي نيز برنامه‌هایی اجرا می‌شود.

شیرکوند اضافه کرد: تعامل و مشاركت متقابل سازمان و تشكل ها، استفاده از ظرفيت هاي مردمي در فعاليت هاي سه گانه سازمان ( ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري )، افزایش مشارکت هاي مردمي  و فراهم کردن زمينه هم افزايي براي تشكل ها  از ديگر اهداف اين معاونت براي جمع آوري و اطلاع رساني برنامه هاي نوروزي است كه این مورد با نظارت معاونت‌هاي تخصصي مرتبط در حال پيگيري است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی افزود: درجه اهميت و كيفيت اجرايي شدن برنامه ها در استان‌هاي سراسر كشور با استفاده از نقطه نظرات و پيشنهادات شركت كنندگان در برنامه ها و بازديدكنندگان از سايت، ارزيابي و در نهايت، استان و تشكل مردمي برتر معرفي و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.


امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت