جستجو

تاثیر گذاری معرفی مقاصد متنوع گردشگری با فرهنگ سازی اصول سفر

تاثیر گذاری معرفی مقاصد متنوع گردشگری با فرهنگ سازی اصول سفر
سازمان میراث فرهنگی و ستاد هماهنگی خدمات سفر با همکاری سازمان جوانان در بخش فرهنگ سازی، برنامه ریزی، معرفی مقاصد سفر، راهنمایی مسافران برای داشتن سفری ایمن در نوروز 94 برنامه ریزی کرده است.
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری؛ مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری با حضور در همایش " بی گدار به جاده نزنیم، ایمن برانیم" سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به تاثیر گذار بودن برگزاری چنین گردهمایی ها وکمپین های مردمی به ویژه در زمینه سفرو جلوگیری از تصادفات جاده ای و داشتن سفری ایمن و سالم با فرهنگ سازی ورعایت قوانین افزود: سازمان جوانان  جمعیت هلال احمر یکی از اعضای اصلی ستاد هماهنگی خدمات سفر است و با  سازمان میراث فرهنگی همکاری بسیار موثری در حوزه خدمات رسانی به مسافران دارد.
وی گفت: این سازمان در ایام تعطیلات نوروز و دیگر مناسبت ها و ایام پر سفر سال با همکاری مستمر، نقش موثری در حوزه اطلاع رسانی، معرفی مقاصد سفر، فرهنگ سازی در حوزه رانندگی و سفر ایمن و به ویژه استفاده از نیروهای داوطلب دارد.
وی درادامه با تاکید بر این مطلب که در سفر تنها معرفی مقاصد سفر و مسیر های گردشگری کافی نیست افزود:  به طور کلی مدیریت سفر از اهمیت ویژه ای برخورداراست که در حال حاضر این مهم با فعالیت اعضای ستاد هماهنگی سفر و همکاری سازمان جوانان در بخش فرهنگ سازی، برنامه ریزی، معرفی مقاصد سفر، راهنمایی مسافران برای داشتن سفری ایمن تحقق یافته است.
رحمانی موحد همچنین فعالیت هایی که در ایام نوروز انجام می شود را مهم دانست و افزود: خدمات سفر دارای دو نیمه پنهان وآشکاراست که به طور معمول نیمه پنهان فعالیت ها دیده نمی شود. معاونت گردشگری در قالب ستاد هماهنگی خدمات سفر سعی در معرفی این خدمات دارد  از جمله می توان به تلاش جوانان هلال احمر که خدمات ارزنده ای را در این حوزه ارائه می کنند اشاره کرد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با تاکید براین مطلب که ابتکار و طراحی سفر باید در کشور فرهنگ سازی شود افزود: خوشبختانه سطح آمادگی بین دستگاهی نسبت به سال های گذشته بهبود قابل ملاحظه ای یافته، پیش بینی می کنیم 3میلیون و8هزار نفر سفر در ایام نوروز 94 داشته باشیم.همچنین بیش از 9 هزار واحدخدماتی، بهداشتی درمانی، نیرو های هلال احمر در بحث امداد و نجات و چادر هایی که در طول مسیر های سفر به گردشگران خدمات مناسب ارائه می کنند.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت