جستجو

حضور سازمان میراث فرهنگی، در اکسپو با شعار "سفره جهانی، فرهنگ ایرانی"

حضور سازمان میراث فرهنگی، در اکسپو با شعار "سفره جهانی، فرهنگ ایرانی"

معاون گردشگری کشور از حضور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نمایشگاه اکسپو2015 میلان با رویکرد معرفی پوشش گیاهی، غذا و سلامت خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد با اعلام این خبر اظهار داشت: اكسپو ميلان 2015 با شعار "تغذيه ي زمين، انرژي براي زندگي" به عنوان  رويدادي جهاني، فرهنگي، آموزشي و علمي كه كشورها، سازمان ها، شركت ها و انجمن ها را در ميلان گرد هم خواهد آورد، با پيش بيني 20 ميليون بازديدكننده فرصت مغتنمی برای جذب هر چه بیشتر گردشگر خارجی به شمار می آید.

وی با اشاره به مدت زمان برگزاری و چگونگی حضور دیگر کشورها، این نمایشگاه را رویدادی خاص با ویژگی های خاص دانسته و تاکید نمود: تمام سعی کمیته گردشگری بر این است تا چگونگی حضورمان معرف شان و جایگاه جمهوری اسلامی ایران و به سمت افزایش چشمگیر گردشگر خارجی در کشور باشد.

رحمانی موحد در خصوص چگونگی حضور ایران در این نمایشگاه تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی اکسپو میلان 2015 مدیریت، ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر امور مرتبط با گردشگری رویداد مزبور بر عهده کمیته گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی تاکید کرد: هر گونه برنامه ریزی اعزام علاقمندان به بازدید از اکسپو و همچنین جذب بازدیدکنندگان از غرفه کشورمان بعنوان گردشگر و سایر اقدامات مربوطه از طرف دفاتر خدمات مسافرتی شامل تبیلغ و یا عرضه تور، اخذ روادید و... از طریق کمیته گردشگری ستاد اکسپو صورت می گیرد و همچنین به منظور فراهم سازی زمینه مشارکت همه ذینفعان به ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و فعالان صنعت گردشگری و ساماندهی امور مربوطه سازماندهی واحدی انجام خواهد شد.

وی از دیگر اقدامات صورت گرفته جهت غنی سازی محتوایی این نمایشگاه از تهیه بروشور ایران به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی و نیز تهیه فیلمی از ظرفیتهای گردشگری و فرهنگی استانها برای عرضه در نمایشگاه نام برد.

رحمانی موحد با اشاره به هم زمانی سه روز جهانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مدت زمان برگزاری نمایشگاه، بر برنامه ریزی جهت بهره برداری هر چه مناسب تر از این سه رویداد تقویمی تاکید نمود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: در راستای معرفی صنایع دستی کشور نیز کار کارشناسی بر اساس ذائقه شهروندان اروپایی و با لحاظ کردن شاخص هایی مانند قیمت مناسب، قابلیت حمل و تاثیر گذاری کالا صورت گرفته است که در نهایت آثار شاخص در 10 رشته صنایع دستی جهت نمایش و نمونه های قابل فروش آن جهت عرضه در محل فروشگاه نمایشگاه انتخاب می گردد.

وی در ادامه افزود: غرفه ایران در 1950 متر مربع، در دو طبقه و با الهام از سفره ایرانی و المان هایی از معماری ایرانی نظیر آینه کاری و بادگیرهای یزد طراحی و اجرا شده است، طبقه ی بالا به فضای نمایشگاهی اختصاص داده شده و به هفت منطقه ی جوی ایران تقسیم شده است و در طبقه پایین، اقلام تبلیغاتی معرفی ایران، محصولات و غذاهای ایرانی و سایر خدمات لازم برای بازدیدکننده ها عرضه می شود.

امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت