جستجو

عرضه نوروزی محصولات صنایع دستی در بازارچه های متحدالشکل در 6 استان

 عرضه نوروزی محصولات صنایع دستی در بازارچه های متحدالشکل در 6 استان
کلیات طرح فروش اقلام صنایع دستی در ایام تعطیلات نوروز با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در نشست هماهنگی و ساماندهی بازارچه های صنایع دستی به منظور افزایش کیفیت خدمات و ارائه محصولات، اعلام شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پویا محمودیان سرپرست دفتر صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی در نشست با کارشناسان حوزه بازرگانی با اشاره به استقبال از برگزاری فاز دوم نمایشگاه سوغات زیارتی در مشهد  افزود: با توجه به مشارکت صنوف مرتبط با سوغات زیارتی و استقبال مردم احتمال این وجود دارد که این نمایشگاه را به مدت یک ماه و نیم دیگر با سه محور قیمت مناسب، کیفیت بالاو طرح و نقش در خور ارائه به گردشگر برگزار کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد پس از تکمیل فازهای بعدی و پیدا کردن جایگاه مناسب در بازار مشهد، این پروژه در استان قم و در آینده نزدیک در عتبات عالیات به انجام برسد.
وی در ادامه گفت: در تلاش هستیم پس از هماهنگی با وزارتخانه ها، ارگانهای دولتی و حتی شرکتهای خصوصی و نیمه خصوصی و به منظور معرفی، ارائه بهتر و به صرفه تر، محصولات صنایع دستی برای تهیه هدایای شب عید ویژه پرسنل این ادارات به مدت سه روز در برج میلاد به فروش برسد؛ اگر این پروژه با موفقیت همراه باشد این طرح برای اعیاد ویژه و مناسبت های خاص نیز برگزار می شود. 
محمودیان با بیان این که فروش و ارائه مناسب صنایع دستی امری است که به رشد این صنعت کمک می کند تصریح کرد: بازارچه ها  با ساختار های برنامه ریزی شده اهمیت خاصی برای  فروش و عرضه محصولات صنایع دستی دارد.
وی افزود: بر اساس آمار سال گذشته فروش اقلام صنایع دستی رقمی در حدود 19 میلیارد تومان، و آمار بازدید کننده ها از نمایشگاهها در حدود 15 میلیارد نفر بوده است؛ همچنین فروش داخلی صنایع دستی در نه ماه سال 93 نسبت به همین زمان در سال 92 در حدود 16/67 درصد رشد داشته است.
محمودیان یادآور شد: در نظر داریم در راستای طرح یکسان سازی بازارچه های نوروزی برای نخستین بار و در تعطیلات نوروز 94  در  استان های  یزد، کرمان، گیلان، مازندران، فارس و مشهد بصورت آزمایشی و با محوریت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی  خیمه هایی متحدالشکل برای  معرفی و فروش اقلام صنایع دستی به گردشگران برپا کنیم.
 
شایان ذکر است درپایان این نشست نمایندگان صنوف، تولیدکنندگان و کارشناسان و مسئولان اداره کل صادرات صنایع دستی به پرسش و پاسخ در زمینه اصناف فعال در صنایع دستی و ساماندهی فروشندگان این حوزه پرداختند. 
امتیاز به خبر :
طرح پس زمینه
اندازه اسکین
اندازه فونت